Letní příměstský tábor s Angličtinou 2019

Informace najdete zde:Příměstské tábory pro děti od 3 let

nebo zde:www.olgasykorova.cz/aktuality.html

Příměstské tábory

Rosa rodinné centrum pořádá každoročně několik příměstských táborů a to jednak pro děti z prvních a druhých tříd základních škol. Tyto tábory probíhají zejména o jarních, velikonočních a podzimních prázdninách, kdy jsou pro děti organizovány nejrůznější zajímavé výlety či výtvarné dílny.
V době letních prázdnin jsoue pořádány dva běhy příměstského tábora pro děti od tří let, a to v době uzavření všech mateřských škol ve městě. Program tohoto tábora je velmi podobný běžnému dni v MŠ, kdy je však obohacen i o několik celodenních výletů. Stravování je zajištěno formou společných svačinek a oběda v nedaleké reastauraci, kde nám ochotní majitelé vytvořili MENU tzv. na míru dané cílové skupině.
Po obědě mají ti nejmenší možnost si chvilenku zdřímnout, nespavce ovšem k spánku nenutíme a mohou se věnovat jiným, avšak klidovým činnostem.

 

Tábory pro rodiče s dětmi

K létu v Rose od roku 2010 neodmyslitelně patří i tábor pro rodiče s dětmi. První tři  byly realizovány ve spolupráci se sdružením OSJO, na táborové základně v Brandýse nad Orlicí. Tyto tábory byly zaměřeny nejen na letní hraní, ale rodiče zde měli možnost zvýšit si vlastní počítačovou gramotnost pod vedením zkušených odborníků. 

Další dva tábory proběhly v Budislavy u Litomyšle a ve Vranicích. Zde byla vzdělávací část pro rodiče vyměněna za nejrůznější výtvarné a pohybové aktivity. V roce 2014 jsme aktivity ještě obohatili o cykloturistické výlety - to abychom nalákali i otce sportovce :-).

Každým táborem provází účastníky celotáborová hra a tak jsme během těch několika let měli možnost kouknout se do pohádky, žít na dvoře krále Artuše, potkat se s Libuší a Přemyslem Oráčem. Cestovat kolem světa či si vyzkoušet kočovný život cirkusových umělců.

Dosud nejmladší účastnicí tábora bylo šest týdnů (nepočítáme-li děti ještě nenarozené), ale jezdí s námi i babičky a dědečkové se svými vnoučaty.