Kup mamince kytičku.....

22.05.2013 05:43

Tisková zpráva :-))

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

kampaň Mateřského a rodinného centra Krůček Svitavy, o.s., Sítě mateřských center v Pardubickém kraji a Koalice nevládek Pardubického kraje

Tisková zpráva

Česká Třebová datum 7. 5. 2013

 

Rosa rodinné centrum se připojuje k druhému ročníku plakátové kampaně Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi, která startuje v prvním květnovém týdnu a probíhá do konce června. Její vrcholy jsou v rámci Dne matek a Dne otců – druhou květnovou a třetí červnovou neděli. V tomto období se na plakátovacích plochách, na vývěskách nebo ve výkladních skříních vybraných obchodů objeví plakátky s nápisy připomínající nám, dospělým, abychom nezapomínali na své rodiče.

V rámci kampaně vyvěsíme v České Třebové a okolí 2x50 plakátů. Díky vstřícnosti společnosti Eko Bi se tyto objeví na plakátnicích ve městě. Mimo to však řadu plakátů vyvěsí i samy rodiče, kteří naše rodinné centrum navštěvují. Tak se dostanou i do mnohých firem, restaurací a obchodů ve městě. uvedla Lenka Jelínková z rodinného centra Rosa

Kampaň se koná pod záštitou Ing. Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za sociální věci a neziskový sektor v rámci Evropského roku občana 2013 ke kterému se připojují i mateřská centra v Pardubickém kraji. Plakáty v ulicích jsou vyjádření potřeby podpory soudržnosti rodin.

Jako maminky nás vždy v květnu zvou školky, školy, bychom se účastnily besídek… tak jsme si v minulém roce řekly – kdo ale pozve naše maminky, tatínky? Aha, to přeci musíme udělat my, dospělí. Jemné nebo vtipné připomenutí, že je Den matek a Den otců nás přiměje, abychom se na chvíli zastavili a například zavolali svým rodičům, pozvali je na kávu nebo na výlet. Plakátovací plochy, které denně míjí řada lidí, tak nemusí sloužit jen komerčním účelům.“ říká Monika Čuhelová z Mateřského a rodinného centra ve Svitavách, kde nápad vznikl. Kampaň na plakátovacích plochách oslovila občany města poprvé v loňském roce. Letos se rozšíří kampaň nejen do ostatních měst kraje, ale i na facebook.

 

 

Lenka Jelínková

statutární zástupce

Rosa rodinné centrum

 

Kontakty pro média: Lenka Jelínková, tel.773 601 427, e-mail. mcrosact@seznam.cz

Podrobnosti k akcím v rámci Rosa rodinného centra poskytne : Lenka Jelínková

Informace za MC Krůček sdělí Monika Čuhelová na tel.: 739085457 nebo na cuhelova@svi.cz.

 

Den matek_12.5.2013.pdf (305,8 kB)