Informace o nás

Rosa rodinné centrum funguje v České Třebové již od roku 2003. V současné době RC Rosa sídlí v prostorách města. Tímto velmi děkujeme za podporu, bez které by provoz nebyl možný. 

Věnujeme se přípravě programů pro rodiče pěčující o děti na MD a RD, kterým tak pomáháme čelit sociálnímu vyloučení. Pořádáme i programy pro rodiče s dětmi většími, programy pro budoucí rodiče, či akce pro širokou veřejnost. Pořádáme besedy na různá rodičovská témata a kurzy (výtvarné, vzdělávací) pro dospělé. Jsme schopni zajistit i poradenství v oblasti socíální, právní či v otázkách týkajících se rodičovství. Každý den se schází „Rodičovská skupina“, kde mají rodiče možnost neformálním způsobem sdílet své zkušenosti i trápení. V nabídce aktivit jsou také kroužky pro děti prvního stupně ZŠ. Jedná se o kroužky zaměřené na rukodělné činnosti podporující rozvoj jemné motoriky a jazykové kurzy. Těmito aktivitami, stejně jako pořádáním příměstských táborů v době školních i "školkových" prázdnin se snažíme pomoci rodičům se sladěním profesního a rodinného života.  

Mezi naše pravidelné aktivity patří i příprava kulturních programů pro širokou veřejnost jako je Vítání jara - vynášení Moreny, Karneval,  Pohádkový les, Sraz malých motorkářů, Svatomartinský průvod s lampiony, Mikulášská besídka, předvánoční "Přijďte pobejt" a další.. V létě již k naší programové náplni neodmyslitelně patří sportovně-vzdělávací tábor pro rodiče s dětmi, příměstský tábor pro děti od 3 let   a  pohádkový cyklus „Léto s pohádkou“, který si za léta své existence získal své příznivce. V roce 2012 jsme za něj získali Cenu Města Česká Třebová, které si velmi vážíme.

Rosa rodinné centrum spolupracuje při realizaci aktivit s organizacemi ve městě (SK Geodézie Česká Třebová, Naděje, DDM Kamarád, Městská knihovna,  Ekocentrum Podorlicko, Ekocentrum Červenka, Skaut Česká Třebová).